Technologia
W SŁUŻBIE EKOLOGII

mniejsze zapotrzebowanie na transport własnym samochodem
mniejsze zapotrzebowanie na energię elektryczną z sieci
mniejsze zapotrzebowanie na energię cieplną z sieci w zimie
mniejsze zapotrzebowanie na energię cieplną z sieci w lecie, potrzebną do grzania wody i klimatyzacji
retencji wód opadowych
Nowoczesne technologie w służbie ekologii
W porozumieniu ze specjalistami opracowywany został szereg rozwiązań technologicznych,
które mają wspomóc ekologię, a w konsekwencji wpłynąć na wysoką jakość życia na terenie F.S.O. PARK.
Jeśli chcesz dołączyć do nas, zapraszamy do kontaktu.
Rewolucyjne panele perowskitowe, gromadzą zieloną energię, korzystając ze światła naturalnego i sztucznego. Mogą być montowane pionowo. Są niezwykle odporne na uszkodzenia.
Główną zaletą tej technologii jest produkcja czystej energii elektrycznej, przy minimalnym wpływie na środowisko, co pomaga w redukcji emisji gazów cieplarnianych i zanieczyszczeń powietrza.
Działanie tego źródła ciepła odbywa się bez procesu spalania, ponieważ pompy pobierają ciepło z otoczenia: gruntu, powietrza lub wody. Nie emitują do atmosfery szkodliwych substancji.
Metoda rekultywacji skażonego środowiska, która wykorzystuje zdolność roślin wyższych do pobierania zanieczyszczeń przez system korzeniowy i ich późniejszą translokację do organów nadziemnych.
To formy aranżacji terenu zielonego, pochłaniające dwutlenek węgla i wydzielające tlen. Zatrzymują kurz i inne zanieczyszczenia, magazynują wodę opadową oraz doskonale absorbują hałas.
Wpływa na zmniejszenie ilości odpadów budowlanych, redukuje zużycie surowców oraz emisję gazów cieplarnianych w procesie budowy. Prowadzi do zwiększenia efektywności energetycznej budynków.
Odciąża oczyszczalnie ścieków oraz ogranicza zanieczyszczenie wód. Obniża koszty związane z zakupem wody pitnej oraz zarządzaniem odpadami wodnymi.
Wykorzystane w ramach zrównoważonej gospodarki wodnej, minimalizują straty wody i zapewniają stabilność dostępu do niej w okresach suszy. Zmniejszają erozję gleby.
Zabezpiecza infrastrukturę przewodową, ochraniając ją przed pożarami, uszkodzeniem mechanicznym spowodowanym pracami naprawczymi, opadami atmosferycznymi i innymi niebezpiecznymi czynnikami.
Ograniczają wydobycie surowców naturalnych i produkcję materiałów, a w konsekwencji redukują zanieczyszczenia gleby, wód gruntowych i powietrza – chronią ekosystemy.