Pierwsze nowalijki na terenie przyszłej inwestycji F.S.O. PARK posadzone.

W połowie maja w szklarni na wewnętrznym, edukacyjnym dziedzińcu w budynku biurowym na terenie przyszłej inwestycji FSO PARK, zespół odpowiedzialny za ten projekt zrealizował sadzenie nowalijek.

Pomidorki i truskawki już zaczęły się czerwienić. Pierwsze zbiory już wkrótce 🍅🥒🍓

To namiastka tego, co planujemy zrealizować na terenie F.S.O. PARK, który powstanie na 62 ha działce na warszawskiej Pradze Północ.

Poza troską o środowisko naturalne i edukacją w zakresie ekologii, tym co przyświeca nam i przejawia się w planowanej wizji F.S.O. PARK jest m.in. promowanie aktywnego stylu życia, w tym zdrowego odżywiania. Na terenie F.S.O. PARK powstanie 20 ha zieleni 🌳 miejsca do uprawiania sportu 💪 a także dedykowana przestrzeń pod szklarnie czy eko-targ 🍐🥦🍒

Jak pokazują badania w ciągu ostatnich lat odsetek Polaków cierpiących na różne choroby nieustannie rośnie, a wiele osób nie czuje potrzeby zdrowo się odżywiać.*

Warto pamiętać, że właściwa dieta wpływa nie tylko na kondycję fizyczną i zdrowy organizm, ale również na samopoczucie i formę psychiczną.

Zgodnie z piramidą zdrowego żywienia obok aktywności fizycznej, należy regularnie spożywać produkty z różnych grup żywności, jak warzywa i owoce, nabiał czy produkty zbożowe.

Smacznego 😊

*Za Raport „Sytuacja zdrowotna ludności Polski i jej uwarunkowania, 2022 r.” Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny.

#FSO #FSOPARK #OKAM #zdrowie #zdroważywność #szklarnia #nowalijki