#DzieńZiemi na terenie przyszłej inwestycji F.S.O. PARK – Pierwsze drzewo już jest.

Pierwsze, symboliczne drzewo posadzone przed EcoCentrum Punkt Zwrotny z okazji największego międzynarodowego święta ekologicznego: Dnia Ziemi – 22/04/2024!

#Lipa szerokolistna jest początkiem przemiany, która rozpoczyna się na terenie po dawnej #FSO a przyszłej inwestycji FSO PARK.

Zasadzony egzemplarz lipy szerokolistnej ma ok. 15-20 lat i ok. 5 m wysokości. Lipy są drugimi po dębach najdłużej żyjącymi europejskimi drzewami – średnio 300-500 lat – co oznacza, że to drzewo będą miały okazję oglądać liczne pokolenia. Docelowo zostanie przesadzone do 10 hektarowego centralnego parku, który zostanie częściowo zrealizowany w ramach etapu I inwestycji F.S.O. PARK.

Oprócz przedstawicieli OKAM w wydarzeniu również wzięli udział:

🌿 Przedstawicielki Ekocentrum Punkt Zwrotny.

🌿 Młodzież z Akademia Dobrej Edukacji – Warszawa.

🌿 Emilia Ulińska wraz z ekipą ze szkółki roślin Ulińscy – Szkółka Roślin – fundatorka lipy szerokolistnej i pozostałych roślin.

🌿 Benedykt Kawecki wraz z ekipą – architekt, specjalista od roślin i projektowania zieleni z pracowni AKBK (Architektura Krajobrazu Benedykt Kawęcki), który odpowiedzialny był za projekt aranżacji nasadzeń.

🌿hansgrohe – fundator nagród dla młodzieży.

🌿 Przedstawiciele mediów.

Więcej o F.S.O. PARK na: www.fso-park.pl

#OKAM #FSO# FSOPARK #PragaPółnoc #DzieńZiemi #PunktZwrotny #AkademiaDobrejEdukacji #UlińscySzkółkaRoślin #AKBK #ArchitekturaKrajobrazuBenedyktKawęcki #Hansgrohe #ekologia